X
تبلیغات
رایتل

خفن در خفن

من و تو اینجا در امان هستیم. ولی مواظب خودت باش!!!
دوشنبه 10 دی‌ماه سال 1386

علیرضا افتخاری برای همیشه از ایران میرود

علیرضا افتخاری استاد و خواننده پرکار موسیقی به زودی از ایران رفته و برای ادامه زندگی رهسپار فرانسه می‌شود.                                                                                      

افتخاری تصمیم گرفته است فعالیت‌های گسترده و پر مشغله موسیقی را کنار گذاشته و دیگر همچون سابق در عرصه موسیقی ظاهر نشود.

گفتنی است علیرضا افتخاری مهیاری دهم فروردین 1337 در اصفهان به دنیا آمد. نخستین استاد موسیقی وی، استاد طباطبایی نوازنده روشندل ویولون بود که به پیشرفت افتخاری کمک‌های شایانی کرد.

در 14 سالگی نزد استاد تاج اصفهانی به شاگردی پرداخت. استاد تاج اصفهانی در کنار تسلط بر منابع غنی موسیقی ایرانی دارای منش های اخلاقی نیکویی هم بود و یکی از آموخته های وی به تمامی شاگردانش منش های اخلاقی بود.

افتخاری در سال 1357 با حضور بزرگانی همچون دکتر صفوت، دکتر فروغ، استاد شهنازی، استاد تجویدی و ... در آزمون باربد موفق به کسب رتبه نخست شد.

در سال 1360 که استاد تاج درگذشت، افتخاری به نزد استاد دادبه رفت؛ استادی که سهم به سزایی در احیای موسیقی دشتستانی داشت .

با این که شغل اصلی علیرضا افتخاری ساخت و ساز و کارهای ساختمانی است، اما وی در همین سالها نزد بزرگانی چون کسایی، شهناز و شجریان کسب علم می کرد.

از این استاد پر طرفدار موسیقی آلبوم های زیادی منتشر شده است که عبارتند از: به دنبال دل، بردی از یادم، شکوه عشق، یاد استاد، غم زمانه، خاطرات جوانی، عشق گمشده، قصه شمع، شب عاشقان، عطر سوسن، گل میخک، نیلوفرانه، مهمان تو، هنگامه، کاروان، آتش دل، راز و نیاز، بابا طاهر، سرمستان، مستانه، مهر ورزان، شور عشق،سروسیمین، راز گل، امان از جدایی، خنده بارون، خوش آمدی، پاییز، تازه به تازه، غریبستان، زیباترین، نازه نگاه، افسانه، گل هزار بهار، شبان عاشق، نسیما، صدایم کن، ماه پنهان، همسایه، کنسرت لندن، صیاد ،ماه خراسان، تو می آیی، سفر، قلندروار، هوای تو، عطر مهر و رازگشا که در میان مخاطبان ایرانی طرفداران زیادی نیز دارد.
 
آلبوم نیلوفرانه وی نزدیک به 3 میلیون نسخه فروش داشته و بی‌شک یکی از ماندگارترین کارهای این خواننده شهیر ایرانی است.
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)